Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Árvay Gyula
2015. január 8.

Eltávozott Imi, a mindig derűs pécsi nagymester

Igen, ő volt az a bridzsjátékos, akivel még én sem tudtam összeveszni. Aki szelíd mosolyával, szó nélkül leszerelte a vele szemben ülő, torzsalkodó partnerét és öt perc múlva csendesen azt mondta, hogy akkor most nyerjük meg a versenyt.    
Kelen Károly
2015. január 6.

Meghalt Berentey Ernő

Most kellene tudni igazán írni. Akik ismerték, nagyon is értik majd, miről beszélek, de az újonnan jötteknek – s vannak sokan köztünk, hiszen olyan régen nem játszott már! – szeretném a lehető legpontosabban leírni, ki volt Berentey Ernő. Azon kívül, hogy micsoda bridzsező. Micsoda barát. Micsoda pofa. Micsoda ember! Faragó Andrissal együtt óriási ünneplésben részesítettük, mi régiek, amikor Cziffra Andris meghívására eljöttek az id. Cziffra születésének századik évfordulójára rendezett versenyre 2011-ben! Láttam, ez még őket, kemény legényeket is meghatotta. Akkor láttam őt utoljára, az a nevetése marad meg nekem. Nekünk.  
Kovács Gergely
2014. december 30.

Amerikából jött – interjú Kertész Ádámmal

Sokan régen látott ismerőst üdvözölhettek az ősszel a Böszörményi úti versenyterem bajnoki fordulóin. Kertész Ádámot ezelőtt több mint negyed évszázada nem láthattuk itthon versenyezni. Az Amerikában elismert játékvezető ezúttal a versenyszezonban töltött pár hetet itthon, így néhány forduló erejéig kártyaasztalhoz ült az ELTE csapatában. A feljutás végül vele sem sikerült, de most úgysem partielemzést tartunk, hanem arról beszélgetünk, hogy milyen változásokat tapasztalt a magyar bridzséletben, és hogy kint mit csinálnak jól, mit kevésbé.

András Imre
2014. december 28.

Az alapok – Beszorítások, 2. lecke

A beszorítások alapjainak az elsajátításához legjobbak a 6 szan példák. A lapok adta lehetőségekkel gazdálkodunk, lopások nincsenek. Természetesen vannak olyan adus felvételek, melyek adu nélküli játékhoz vezetnek.    
Vikor Dániel
2014. december 19.

XXX kontra a forszos helyzetek kezelésére

Ez a konvenció a Fanni konvenció egyszerűsített változata, amit már publikáltam a Bridzséletben hozzávetőleg tíz éve. Sok sikert a használatához!    
András Imre
2014. december 11.

Ütésnyerések – Beszorítások, 1. lecke

A bridzset ütésre játsszák, tehát természetes, hogy ütéseket szeretnénk nyerni. Többnyire magasítással, impasszal kísérletezünk, erről most nem ejtünk szót. Néha fifikásabb módon gazdagodunk ütéssel. Egy-egy technikás lejátszás megmarad emlékeinkben, mindig szívesen emlékezünk ezekre a partikra. Idesorolnám az adus csínyeket, a foghatatlannak tűnő aduk becserkészését, az aduszöktetéseket, a jópofa kényszerhívásokat. Részben a kényszerdobások is idetartoznak. Mai szóhasználattal beszorításról beszélünk, most induló cikksorozatomban ezt a területet szeretném részletesebben kivesézni.
Scharnitzky Péter
2014. november 30.

Ne mondj csütörtököt – csb III. osztály 13. forduló

A sorsolás szeszélye folytán az utolsó fordulóra maradt az osztályt vezető két csapat rangadója, amely után helycsere történt az élen. A bridzsben a csapatverseny számolásának sajátossága (a gólkülönbség számít, nem a győzelem), hogy a bronzérmes mindössze egy vereséget szenvedett, míg az előtte végzők hármat, illetve ötöt. Hasonló „furcsaság” történt a legmagasabb osztályban is, ahol a GAMAX az összes meccsét megnyerve is csak ezüstérmes tudott lenni. Nézzünk néhány érdekes leosztást az utolsó fordulóból.
Koltai Gábor
2014. november 28.

Innen-onnan – csb hétfő-kedd 11. forduló

Csütörtök este véget ért a bajnokság minden osztályban. Gratulálok a győzteseknek és a helyezetteknek, a feljutóknak és a bennmaradtaknak – sok siket kívánok az osztályozókon szereplőknek, és együttérzésem a kiesőknek (remélem, nem hagytam ki senkit…).
Scharnitzky Péter
2014. november 26.

Ne mondj csütörtököt! – csb III. osztály 11–12. forduló

Újabb dupla fordulón van túl a csütörtöki mezőny. A visszatekintésben elsősorban a gémmagasságon meghozott olyan döntésekről lesz szó, amit nem minden asztalon sikerült hatékonyan megoldani.  
Magyar Ádám
2014. november 24.

A Miskolc–Kassa verseny

A múlt hét végén zajlott a Miskolc–Kassa verseny idei második felvonása. Kevesen hallottak róla, pedig a verseny majdnem ötvenéves múltra tekint vissza. Arra, hogy pontosan hány évesre, egyik fél sem emlékezett: a kassaiak szerint a hatvanas évek végén indult a verseny, a legidősebb kassai, a 93 éves Oto Gabrik (aki még Darvas Róbert és Ottlik Géza ellen is bridzsezett Pesten az ötvenes években, és vasárnap ő is játszott az egyik kassai csapatban) pedig csak arra emlékezett, hogy ő már az elsőn is ott volt, de hogy az mikor volt pontosan, arra nem.